Sağlık Haberleri no image

Published on Şubat 25th, 2017 | by admin

0

Yaban mersini ve NO

Bünyemizde Bulunan Nitrik Oksit (NO) Mucizesi ile Kalp Hastalıklarına Son Yazı Dizisinden (Dr. Louis J. İgnarronun Nobel tıp ödüllü programı)
Yaban mersini
Mükemmel bir antioksidan kaynağı arıyorsanız, ya­ban mersininden daha iyisini bulamazsınız. Yaban mersininin nitrik oksitin etkililiğini koruduğuna inanılır.

Yaban Mersini ve NO
Tufts Üniversitesi Birleşik Devletler Tarım Departmanı Yaşlılıkta Beslenme Araştırma Merkezinde yakınlarda yapılan bir çalışmada yaban mersini diğer sebze ve meyvelerle karşılaştırıldığında en iyi antioksidan etkinliği ve NO koruma kaynağı olarak kabul edildi. Çilekten, sarımsaktan, ıspanaktan ve test edilen diğer herhangi bir yiyecekten daha iyiydi. Yaban mersini aynı zamanda mükemmel bir fiber kaynağıdır. Elmada, diğer birçok meyve ve sebzede bulunan kolesterol düşürücü bir fiber olarak ünlenen çok miktarda pektin içerir.

Bir önceki yazımız olan Kalp sağlığınız ve NO üretimi için balık ve deniz ürünleri tüketimi başlıklı makalemizde balık kalbe iyi gelir mi, balık tüketimi ve çok balık yemeyenler nasıl omega 3 almalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags: , , , , , , , , ,


HakkımdaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑