Haberler UNICEF: Çocuk intihar bombacısı sayısı artıyor

Published on Nisan 12th, 2017 | by admin

0

UNICEF: Çocuk intihar bombacısı sayısı artıyor

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Boko Haram’ın Orta Afrika’da Nijerya, Kamerun, Nijer ve Çad arasında yer alan Çad Gölü bölgesindeki intihar saldırılarında kullandığı çocukların sayısında büyük artış olması endişe verici.” ifadeleri kullanıldı.

“3 AYDA 27 ÇOCUK KULLANILDI”

Aynı açıklamada; “Çad Gölü bölgesinde yılın 3 ayında intihar saldırılarında 27 çocuk kullanıldı. Geçen yıl aynı dönemde bu sayı 9’du.” bilgisi verildi. UNICEF Batı ve Orta Afrika Direktörü Marie-Pierre Poirier de “Yılın ilk 3 ayında bölgede intihar saldırılarında kullanılan çocuk sayısı, geçen yılın tamamında kullanılanlarla hemen hemen aynı. Bu çocuklar suçlu değil, kurban.” değerlendirmesinde bulundu.

117 BOMBALI SALDIRI

Ayrıca; Nijerya, Kamerun, Çad ve Nijer’de 2014’ten bu yana 117 çocuğun bombalı saldırı düzenlemek için kullanıldığı ve bunların büyük bir kısmının kız çocuğu olduğu belirtiliyor.

Bir önceki yazımız olan Havalimanındaki elektrikli araçlar da ehliyetle sürülecek başlıklı makalemizde atatürk havalimanı, ehliyet ve en son haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags: , , , , , ,


HakkımdaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑