Haberler Times Meydanı'nda İdlib protestosu

Published on Nisan 6th, 2017 | by admin

0

Times Meydanı’nda İdlib protestosu

Esed rejiminin Suriye’nin İdlib kenti Han Şeyhun beldesinde gerçekleştirdiği kimyasal silah saldırısı New York’un Times Meydanı’nda protesto edildi. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde Rusya’nın muhalefeti nedeniyle Esed rejiminden hesap sorulmasının engellenmesinin ardından Suriyeli bazı muhalif sivil toplum örgütleri acil protesto eylemi düzenleme kararı aldı.

“NEFES ALAMIYORUZ”

Times Meydanı’nda toplanan göstericiler, kimyasal uyarı simgesi bulunan “Nefes alamıyoruz” yazılı pankartlar açtı. Suriye’ye özgürlük talebinde bulunan göstericiler, kimyasal saldırıda hayatını kaybedenlere kamuoyunun dikkatini çekmek için meydana kefenlenmiş cenaze maketleri de koydu.

Times Meydanı'nda İdlib protestosu

“ESED İNSANLIK SUÇU İŞLİYOR”

Gösteride dağıtılan bildiride, Esed rejiminin 6 yıldır masum sivilleri öldürdüğü, soykırıma varan bu eylemlere Rusya ve İran’ın da katıldığı kaydedildi. Rejim ve Rusya’nın bu saldırıları hemen durdurması istenen bildiride, ABD ve diğer Batılı ülkelerden de Suriyeli sığınmacılara kapılarını açmaları istendi. Bildiride, Beşşar Esed’in insanlığa karşı suç işlediği için yargı önüne çıkarılması da talep edildi.

Bir önceki yazımız olan Şişecam'ın Yönetim Kurulu Başkanı istifa etti başlıklı makalemizde en son haber, ersin özince ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags: , , , , , ,


HakkımdaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑