Sağlık Haberleri no image

Published on Ocak 25th, 2017 | by admin

0

Pilatesde doğal hareket akışı

Pilates egzersizlerinin her biri doğal ve akıcı hareketlerden oluşmaktadır. Hiçbir Pilates öğrencisinin doğru hareket ya da pozisyonu sağlamak için zorlandığını göremezsiniz. Pilatesin tüm bedeni hedef alan egzersizlerindeki hareketler birbiriyle bağlantılı, zarif ve doğaldır.
Pilates çalışırken durup yeniden başlamaz veya aşırı hızlı ya da yavaş hareket etmezsiniz. Bir hareketten diğerine rahatça geçmenizi sağlayan güçlü ve kontrollü bir hızınız olur. Hareketlerinizi daha güçlü, dengeli ve akıcı yapabilmek için nefesiniz ve hareketleriniz arasında uyum sağlarsınız.

Bir egzersizden diğerine geçerken bu geçişlerin her birini aynı kontrollü ve akıcı hareketle yaparsınız. Doğal, günlük aktiviteleriniz arasında birçok geçiş bulunduğundan, akış hareketini çalışmak oldukça önemlidir. Unutmayın, Pilates zihin ve bedeninizin yeniden happy wheels demo eğitilmesidir.

Dikkat: Akıcı ve doğal olan hareketler güvenli hareketlerdir. Herhangi bir atlet bile size kontrollü ve birbiriyle bağlantılı hareketler sonucunda zorlanmış kasların, kopmuş tendonların ve incinmiş eklemlerin tarihe karışacağını söyleyebilir.

Her iyi Pilates eğitmeni egzersizler arasındaki bağlayıcı geçiş hareketlerine ayrıca önem verir. Size hareketlere başlarken ve bitirirken uygulamanız gereken geçişleri gösterir, ağırlığınızı taşırken ya da duruşunuzu değiştirirken dikkatli ve incelikli olmayı öğretirler. Böylece vücudunuz her pozisyonu güvenle yapabilmek için ihtiyacı olan desteğe her zaman sahip olacaktır. Sonuç olarak daha güvenli, sağlıklı ve incinmeye karşı bir o kadar dayanıklı olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Parkinson Hastalığı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1


HakkımdaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑