Haberler Pazar arabasını yürüteç yaptı

Published on Nisan 3rd, 2017 | by admin

0

Pazar arabasını yürüteç yaptı

Kırıkkale’de yaşayan 49 yaşındaki Mehmet Köksal, araç çarpması sonucu arka ayakları tutmayan sokak köpeğine pazar arabasıyla çözüm buldu. Tekerlekli pazar arabasıyla köpeğin yürümesini sağlayan Köksal, hayvanın daha iyi koşullarda tedavi edilmesi ve iyileşmesi için yetkililerden yardım bekliyor.

“ÇOK SAYIDA KÖPEK VAR”

Köy yolu boyunca çok sayıda sahipsiz köpek olduğunu ve onlara her gün yiyecek verdiğini dile getiren Köksal, “Her gün mahalle mahalle gezerek, insanların bıraktıkları ekmekleri topluyorum ve bütün hayvanlara veriyorum. Bir de kasap olan bir arkadaşım her gün ücretsiz happy wheels demo kemikli tavuk eti veriyor, onları da köpeklere getiriyorum. Bunlar yetiyor zaten.” diye konuştu.

“ADINI KOSTAK KOYDUK”

Köpeğin bu şekilde yürümesini sağladıklarını anlatan Köksal, “İmkanım olmadığı için böyle bir sistem düşündüm. Yetkililerden ve hayvanseverlerden ricam, bu hayvana çare olalım. Allah, insan olsun, hayvan olsun kimseyi süründürmesin. Köpeğin adını da ‘Kostak’ koyduk.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Kolombiya'da selden ölenlerin sayısı 250'yi geçti başlıklı makalemizde en son haber, haber ve kolombiya hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags: , , , , , 1


HakkımdaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑