Haberler Ordu-Giresun Havalimanı'nda yolcu sayısı 1 milyonu aştı

Published on Mart 28th, 2017 | by admin

0

Ordu-Giresun Havalimanı’nda yolcu sayısı 1 milyonu aştı

Ordu ve Giresun illerinin ortaklaşa kullanımı amacıyla Ordu’nun Gülyalı İlçesi’nde, deniz üzerine dolguyla yapılan Ordu-Giresun Havalimanı’na ilgi her geçen gün artıyor. Ordu İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Ordu-Giresun Havalimanı Şube Müdürlüğü tarafından, havalimanının faaliyetleri açıklandı.

YOLCU SAYISI 1 MİLYONU AŞTI

22 Mayıs 2015 tarihinde hizmete açılan Ordu-Giresun Havalimanı’n şu ana kadar 1 milyon 221 bin 695 yolcunun uçuş için kullandığı belirtildi.

HAFTALIK ORTALAMA 62 UÇAK İNİŞ-KALKIŞ YAPIYOR

Havalimanında iç hatlarda Ankara, İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen ile İzmir seferleri gerçekleştirildiği, dış hatlarda ise Kıbrıs seferlerinin düzenlendiği vurgulandı. Haftalık ortalama 62 uçağın iniş yaptığı Ordu-Giresun Havalimanı’nda, 62 uçakta kalkış gerçekleştiriyor.

Ordu-Giresun Havalimanı'nda yolcu sayısı 1 milyonu aştı

Havalimanına haftalık ortalama 10 bin 381 yolcu gelirken, 9 bin 652 yolcunun da gidiş yaptığı belirtildi. Havalimanında tüm yolcular GBT sorgulamasından geçerken, bugüne kadar aranan 128 kişi yakalanarak adli mercilere teslim edildi.

Ordu-Giresun Havalimanı'nda yolcu sayısı 1 milyonu aştı

Ordu-Giresun Havalimanı'nda yolcu sayısı 1 milyonu aştı

Bir önceki yazımız olan Sünnet kıyafeti satan iş yerinden 130 pompalı tüfek çıktı başlıklı makalemizde baskın, bayrampaşa ve Emniyet Müdürlüğü hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags: , , , , , ,


HakkımdaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑