Haberler Kızılordu Korosu ilk konserini Türkiye'de verdi

Published on Nisan 9th, 2017 | by admin

0

Kızılordu Korosu ilk konserini Türkiye’de verdi

Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu ve dans grubu, 26 Aralık 2016 tarihinde yaşanan uçak kazası sonrası 64 mensubunu kaybetmişti.

İLK KONSERİNİ İSTANBUL’DA VERDİ

Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu ve dans grubu kaza sonrası ilk konserini İstanbul’da verdi.

Duma Kültür Komitesi Başkan Yardımcısı, Duma Milletvekili ve aynı zamanda Rusya Devlet Sanatçısı olan Iosif Kobzon’un da eşlik ettiği topluluk, Cemal Reşit Rey Konser Salonunda (CRR) özel davetli grubu için sahne aldı.

Kızılordu Korosu ilk konserini Türkiye'de verdi

Suriye’de savaşan Rus askerlerine yılbaşında moral vermek için Soçi’den yola çıkmasından kısa bir süre sonra düşmüştü. Uçakta Rusların meşhur Kızıl Ordu Korosu da bulunuyordu.

TÜK HALKININ BEĞENİSİNİ KAZANMIŞTI

Rusya’nın halk şarkılarından, kilise müziklerine, opera aryalarından popüler müziklere kadar uzanan geniş bir yelpazede eserlerle Türkiye’de de gösteriler yapmış olan koro, Türk halkının da beğenisini kazanmıştı.

Kızılordu Korosu ilk konserini Türkiye'de verdi

DÜNYANIN EN BÜYÜK ORDU KOROSU

Dünyanın en büyük ordu korosu olan ve 1928 yılında özellikle savaş koşullarında askerlere ve SSCB halklarına moral vermek amacıyla gösterilerine başlayan Kızıl Ordu Korosu, değişik birliklerden gelen, farklı rütbelerde subay ve askerlerin görev aldığı solistler, koro elemanları, orkestra ve dans gruplarından oluşuyor.

Bir önceki yazımız olan Konya'da intihara kalkışan genci polis kurtardı başlıklı makalemizde alkol, en son haber ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags: , , , , , , ,


HakkımdaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑