Haberler Kaygı ve stresle başa çıkmanın yolu: Zaman yönetimi

Published on Nisan 15th, 2017 | by admin

0

Kaygı ve stresle başa çıkmanın yolu: Zaman yönetimi

Kaygı ve stresle başa çıkmanın yolu: Zaman yönetimi

Öğrenci koçu ve eğitmen Şebnem Daloğlu, öğrenciler ve ailelerin sınav kaygısıyla nasıl başa çıkacağını anlattı. 15-04-2017 12:59:51 Yaşam

Doğru beslenme, zamanı iyi kullanma teknikleri ile ilgili de bilgi veren Şebnem Daloğlu şunları söyledi: “Hayalleri planlamalı ve planları hayata dönüştürmek için doğru zaman yönetimi yapmalıyız. Stres hayatımızın her alanında var ancak stresle başa çıkmanın yöntemlerinin başında kendine güvenmek geliyor. Sınav hayatımızın önemli bir alanını oluştursa da, kişilik değerlendirmemiz değildir. Bu yüzden ikisi arasındaki farkın iyi anlaşılması gerekiyor.”

Ailelerin, stres ve kaygı yüzünden bildikleri soruları yapamayan çocuklarına daha önceki başarılarını hatırlatarak motivasyon sağlamalarının önemini anlatan eğitmen Daloğlu “Çocuk daha önceki başarılarını hatırlarsa motivasyonu yüksek olur. Bazı dönemlerde bu hatırlatmaların sıklıkla yapılması gerekmektedir. Baskı ile başarıya ulaşılacağına inanan aileler de var ancak her çocuğun dersi iyi anlama, verimli ders çalışma saatleri ve yöntemleri farklılık gösteriyor. Bu yüzden öğrenci de aile de öncelikle yeteneklerini ve ilgi alanlarını doğru tespit ederek bir planlama çıkarmalı” şeklinde konuştu. Ayrıca nefes egzersizlerinin de bu süreçte oldukça önemli olduğunu da belirtti.

1 Milyonu aşkın öğrencinin gireceği TEOG Sınavı 26-27 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek.

YORUM YAZ YORUM GÖNDER Doğrulama kodunu yandaki kutuya giriniz : antiflood.php BENZER BAŞLIKLAR En güzel ekşi limonEn güzel ekşi limon Güne muhteşem başlamak için 4 adımGüne muhteşem başlamak için 4 adım Çocuğunuz sebze sevsin ister misinizÇocuğunuz sebze sevsin ister misiniz

Bir önceki yazımız olan Fransız polisi annenin bebeğini emzirmesine izin vermedi başlıklı makalemizde emzirme, en son haber ve fransa hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags: , , , , , , ,


HakkımdaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑