Spor Habeleri no image

Published on Şubat 25th, 2017 | by admin

0

Kalp sağlığınız için Yeşil çay için

Bünyemizde Bulunan Nitrik Oksit (NO) Mucizesi ile Kalp Hastalıklarına Son Yazı Dizisinden (Dr. Louis J. İgnarronun Nobel tıp ödüllü programı)
Yeşil çay kalp sağlığınız için mucizeler yaratır

Yeşil çay Çinde yaklaşık 4000 yıldır güçlü bir şifa kaynağı olarak bilinir. Daha yakınlarda tıp araştırmacıları yeşil çayın aşağıdaki rahatsızlıklara karşı etkili olduğunu açıklamaya başladılar. Bunlar;
Kanser özellikle prostat ve göğüs kanseri, romatoid artritler yani romatizma, yüksek kan basıncı, yüksek LDL kolesterolü, ateroskleros, kan pıhtılaşması, kalp krizi, felç.
Öte yandan, yeşil çay kilo kaybı sağlayarak vücudun yağ yakma hızını artırır.

Yeşil Çayın Gizli Silahı ve NO
Artık biliyoruz ki, yeşil çay EGCG (epigallocatechin gallate) denen önemli bir antioksidan içerir. Sağlıklı hücrelere zarar vermeden kanserlileri öldüren, sigara tiryakilerini kalp krizinden koruyan ve kalp damar sağlığını düzelten EGCG oksidatif gerilimlerle mücadele eder ve bu suretle, endotelyal hücreleri saldırgan moleküllerden koruyarak NO üretimini çoğaltır.

Yeşil Çayın Olumsuz Yanları
Yeşil çay kafein içerir, bu yüzden ülseriniz varsa ya da kan basıncınız yüksekse, doktorunuza danışmadan yeşil çay içmeyin.

Yeşil Çayın Dozu Ne Kadar Olacak?
İlave olarak: Günde 250-500 mg.
Esas olarak: Günde bir ila üç fincan.

Bir önceki yazımız olan Dursun Özbek: Riekerink ile yollarımızı ayırdık başlıklı makalemizde Dursun Özbek: "Riekerink ile yollarımızı ayırdık" hakkında bilgiler verilmektedir.


HakkımdaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑