Haberler Hollande: Türkiye'ye ihtiyacımız var

Published on Mart 15th, 2017 | by admin

0

Hollande: Türkiye’ye ihtiyacımız var

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i Elysee Sarayı’nda kabul etti. İki ülke arasında ulaştırma, iletişim, teknoloji ve kamu hizmetleri alanlarında işbirliği anlaşmaları imzalandı. Liderler görüşme sonrası ortak basın  açıklaması düzenledi.

“BİZİM TÜRKİYE’YE İHTİYACIMIZ VAR”

Toplantıda konuşan Hollande, Avrupa’da Türk bakanların girişine izin verilmemesi sonrası ortaya çıkan diplomatik skandala ilişkin, “Türkiye ve Avrupa ülkeleri arasındaki bir gerilim söz konusu. Bizim Avrupa’ya ve Türkiye’ye ihtiyacımız var. Türkiye’nin de Avrupa’ya. Her konuda olduğu gibi bu konuda da diyaloğu teşvik etmeliyiz” diye konuştu.

DAĞLIK KARABAĞ SORUNU

Hollande, Aliyev’le ikili ilişkileri ve Dağlık Karabağ sorununu görüştüklerini belirterek, “Yukarı Karabağ happy wheels demo sorununda statükoyla bir yere varılamaz. Çatışmaların uzun sürmemesi gerekiyor. Minsk Grubu toplantılarında da diyaloğun yeniden başlatılması yönündeki çabamızı sürdürdük.” ifadelerini kullandı.

Aliyev ise Dağlık Karabağ’da statükonun kabul edilemeyeceğini belirterek, “İşgal edilmiş topraklardan Ermenistan çekilmeli. Minsk Grubu  ülkeleri bölgede statükonun kabul edilemez olduğunu söylediler. Ancak Ermenistan  buna uymaya pek meyilli değil.” şeklinde konuştu.

Hollande: Türkiye'ye ihtiyacımız var

Bir önceki yazımız olan Süleyman Soylu: 21 yıldır girilmeyen yerlere girildi başlıklı makalemizde en son haber, gaziler ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags: , , , , , , 1


HakkımdaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑