Haberler Gurbetçi Hüseyin Kurt saldırı anını anlattı

Published on Mart 12th, 2017 | by admin

0

Gurbetçi Hüseyin Kurt saldırı anını anlattı

Hollanda’da, Türkiye’nin Rotterdam Başkonsolosluğu önünde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya destek vermek için toplanan Türk vatandaşları arasında bulunan Hüseyin Kurt, o anları anlattı.

KANLAR İÇİNDE YERDE YATTIK

Ağabeyi ile en önde durduklarını belirten Kurt, şunları kaydetti:

“Polisler bir anda bize saldırmaya başladı ve coplarla vurdu. Cop darbesi yedikten sonra yere düştüm. Ben yerde iken Hollanda polisi köpeğe ‘Tut’ komutunu verdikten sonra köpek baldırımdan ısırdı. İlk olarak polisler copla abime vurdular ve yere yıkıldı. Yerdeyken gözleri açıktı ama bayılmış gibi gözüküyordu çünkü sorularımıza cevap vermiyordu. Abimle birlikte yan yana 20 dakika boyunca kanlar içinde yerde kaldık.”

Gurbetçi Hüseyin Kurt saldırı anını anlattı

TEKRAR BİR GÖSTERİ OLSA YİNE KATILIRIZ

Kendilerinin Erasmus hastanesine sevk edilerek gerekli müdahalelerin yapıldığını ve sabah altıda taburcu olduklarını belirten Kurt, “Rotterdam Başkonsolosu’muz Sadin Ayyıldız bize sahip çıkarak telefonla aradığı için ondan Allah razı olsun. Tekrar bir gösteri olsa yine katılırız.” diye konuştu.

Gurbetçi Hüseyin Kurt saldırı anını anlattı

Bir önceki yazımız olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hollanda açıklaması başlıklı makalemizde cumhurbaşkanı erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hollanda açıklaması ve en son haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags: , , , , , , , ,


HakkımdaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑