Haberler Fransa, 17 bin kişiyi terör şüphesiyle takip ediyor

Published on Nisan 13th, 2017 | by admin

0

Fransa, 17 bin kişiyi terör şüphesiyle takip ediyor

Fransız Senatosunun “Radikalleşmenin Önlenmesi Yerel ve Bölgesel Otoriteler” başlıklı raporunda, Terörizme Karşı Koordinasyon Biriminin (UCLAT) verileri de yer aldı.

17 BİN 393 KİŞİ FİŞLENDİ

Rapora göre, mart başı itibarıyla Fransa’da 17 bin 393 kişi terörizm şüphesiyle “fiş S” olarak tabir edilen fişlemeyle izleniyor.

Raporda, izlenen bu kişilerin hepsinin sürekli olarak gözetimde tutulmadığı, bazılarının zaman zaman kontrol edildiği belirtildi.

Toplam 2 bin 46 Fransız’ın halihazırda Suriye ve Irak’ta terörist savaşçı olduğu da bildirilen rapora göre, 249 Fransız vatandaşının da bu bölgelerde öldüğü tahmin ediliyor.

HÜKÜMET DESTEK BEKLİYOR

Terörizmle mücadele konusunda çeşitli önerilerin de yer aldığı raporda, yerel yönetimlerin, şüpheli görülen durumların bildirilmesi konusunda devlete yardımcı olmasının riskleri azaltacağı değerlendirmesi yapıldı.

Hükümetin yerel yönetimlerde, hatta okullarda ve derneklerde çalışanları radikal davranışların önlenmesi ve bu davranışlara karşılık verilmesi konusunda eğitmesi gerektiği belirtilen raporda, devletin yerel birimleri bu konuda yapılacak harcamalar konusunda desteklemesi gerektiği de kaydedildi.

Bir önceki yazımız olan CHP ve HDP'nin RTÜK provokasyonuna cevap başlıklı makalemizde ak parti, Akit TV ve ATV hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags: , , , , , , , , ,


HakkımdaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑