Haberler Etkisi kanıtlanmış eski güzellik sırları

Published on Nisan 17th, 2017 | by admin

0

Etkisi kanıtlanmış eski güzellik sırları

Etkisi kanıtlanmış eski güzellik sırları

Bugün kozmetik ürünler yaygın olarak kullanılıyor fakat geçmişten günümüze uzanan doğal güzellik sırları inanılmaz etkiler oluşturabiliyorlar. Nermin Mazlum | 17-04-2017 13:09:25 Güzellik

Kadınlar çok eski çağlardan beri hep güzel olmanın ve güzel kalmanın sırrını araştırdılar. Bugün kozmetik ürünler yaygın olarak kullanılıyor fakat geçmişten günümüze uzanan doğal güzellik sırları inanılmaz etkiler oluşturabiliyorlar. İşte bugün bile etkisini kaybetmeyen eski güzellik sırları…

Zeytinyağı

Eskiler bu mucizevi yağı ‘altın’ olarak tanımlıyor. Zeytinyağının cilt ve saç bakımında güzellğe olan katkıları artık kanıtlandı. Hatta bugün yapılan birçok bakım ürününün içeriğini zeytinyağı oluşturuyor.

Hamamlar

Antik zamanlarda bir güzellik ritüeli olan hamamlar, sıcak su ve kullanılan aromatik yağlarla tam bir peeling etkisi veriyor. Sıcak ve soğuk suyun değiştirilerek kullanılması vücudun yenilenmesini sağlıyor.

Kese

Kese, mükemmel bir şekilde ölü cilt hücrelerini yeniliyor.

Gül özlü kremler

Hem güzel kokmak hem de cildin canlı kalmasını sağlamak için sık sık kullanılan bitkilerin başında gül geliyor. Gül sularıyla yıkanmak bir güzellik miti.

Bal maskeleri

Bal, binlerce yıldır kullanılan ve güzellik için sayısız faydası olan bir besin. Mesela anti-selülit masajı yapmak için sorunlu bölgenize biraz bal sürüp masaj yapabilirisiniz.

Kına

Kına, kadınların saçlarını renklendirmek, güçlendirmek ve canlılık kazandırmak için kullandıkları eski bir güzellik yöntemidir. Üstelik tamamen doğal.

Yumurta maskeleri

Özellikle saçların parlaması ve güçlü olması için kullanılmıştır.

Lahana yaprakları

Özellikle emziren anneler için, ağrı kesici özelliği nedeniyle kullanılmıştır. Lahanalar doğrudan göğüslere konulduğunda emziren annelerin göğüs ağrılarını dindirir.

Limon suyu

Kına saçları kırmızı yapar, limon ve güneş ise sarartır. Eskiler bu iki yöntemi, saçlarını renklendirmek için kullanırdı.

Kil

Kil, bugün bile birçok kadının yüz maskesi olarak vazgeçilmezi arasında. Antik çağlardan itibaren de pürüzsüz bir cilt için kullanılıyor.

Kadinvekadin.net özel haberidir. YORUM YAZ YORUM GÖNDER Doğrulama kodunu yandaki kutuya giriniz : antiflood.php BENZER BAŞLIKLAR Yaz bakımının altın kurallarıYaz bakımının altın kuralları Estetik ameliyat fiyatlarıEstetik ameliyat fiyatları İstenmeyen tüylere ev yapımı maskeİstenmeyen tüylere ev yapımı maske

Bir önceki yazımız olan Sri Lanka'da çöp faciasında ölü sayısı artıyor başlıklı makalemizde Colombo, cop ve en son haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags: , , , ,


HakkımdaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑