Haberler Esma Esad'ın İngiltere vatandaşlığı tartışılıyor

Published on Nisan 18th, 2017 | by admin

0

Esma Esad’ın İngiltere vatandaşlığı tartışılıyor

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’in eşi Esma Esad’in, ‘ölüm saçan’ rejimi desteklemeyi bırakmaması durumunda İngiltere vatandaşlığının elinden alınması gerektiği belirtildi.

CNN International’ın haberine göre iktidardaki Muhafazakar Parti vekillerinden Nadhim Zahawi, Suriye ve İngiltere’den çift vatandaşlığı bulunan Londra doğumlu Esma Esad’in, rejimi desteklemek için sosyal medyayı kullandığını vurguladı.

“KARARINI VERMESİ LAZIM”

Zahawi, “Kocası kendi halkı üzerinde zehirli gaz kullanarak sınırı aştı ve onun (Esma Esed) kararını vermesi lazım.” dedi. Parlamento üyesi Zahawi’nin Bağdat’ta doğduğu ve Kürt bir ailenin çocuğu olduğu, çok küçükken Birleşik Krallık’a yerleştikleri not edildi. Zahawi, dış ilişkiler komitesinde görev alıyor.

Esma Esad'ın İngiltere vatandaşlığı tartışılıyor

BU REJİMİN PROPAGANDACISI OLARAK GÖRÜLÜYOR

Zahawi, Beşşar Esad’in bir canavara dönüştüğünü ve onun ve destekçilerinin peşine düşülmesi gerektiğini dile getirirken, Esma Esad’in de bu rejimin propagandacısı olduğunu söyledi.

41 yaşındaki Esma Esad, Instagram hesabından sık sık kendisiyle kocasının fotoğraflarını paylaşıyor. Esad’in aynı zamanda Facebook ve Telegram’da da 500 binden fazla takipçisi bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan Çocuklar ve hayvanların dostluğunu gösteren fotoğraflar başlıklı makalemizde Her çocuğun bir evcil hayvanla büyümesi gerektiğini gösteren fotoğraflar hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags: , , , , ,


HakkımdaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑