Haberler Emekli binbaşı 78 yaşında hukuk fakültesini bitirdi

Published on Nisan 13th, 2017 | by admin

0

Emekli binbaşı 78 yaşında hukuk fakültesini bitirdi

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden kıdemli binbaşı olarak emekli olan Sabri Mamati, çocukluğundan beri hayalini kurduğu avukatlık mesleği için üniversite sınavına girdi. Mamati, 1979 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandı. Çalışma yoğunluğu nedeniyle sınavlara giremeyen Mamati, eğitimine ara vermek zorunda kaldı.

2011 YILINDA AF İMKANINDAN YARARLANDI

Sabri Mamati, 2011 yılında üniversite öğrencilerine yönelik af imkanından yararlandı. Kaydını Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne aldıran Mamati, hiç sene kaybı yaşamadan 2016 yılında mezun oldu. Halen Antalya Adliyesi’nde avukatlık stajını yapan Mamati’nin hayali ceza avukatı olmak.

Emekli binbaşı 78 yaşında hukuk fakültesini bitirdi

“STRES YAŞADIM”

10 Mart tarihinde Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne göz muayenesi için gittiğini söyleyen Sabri Mamati, burada kalp damarlarından 4’ünün tıkalı olduğunun ortaya çıktığını söyledi. 15 gün önce Prof. Dr. İlhan Gölbaşı tarafından anjiyo yapıldığını belirten Mamati, “2016 yılında mezuniyet sınavlarına girdiğim dönemde yaşım dolayısıyla stres yaşadım, kalp sorunum o günlerin hatırasıdır.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Meteoroloji'den Antalya'ya sağanak yağış uyarısı başlıklı makalemizde antalya, en son haber ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags: , , , , , ,


HakkımdaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑