Haberler Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hollanda açıklaması

Published on Mart 12th, 2017 | by admin

0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Hollanda açıklaması

ASD

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kocaeli’nde toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu.

HOLLANDA BİR MUZ CUMHURİYETİ GİBİ DAVRANMIŞTIR

Hollanda’nın anti demokratik uygulamasına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Avrupa’dan ses çıkıyor mu? Çıkmıyor. Bunlar birbirini ısırmaz. Hollanda bir AB ülkesi gibi değil muz cumhuriyeti gibi davranmıştır. Mızrak çuvala sığmaz. Hollanda bu terbiyesizliğin bedelini mutlaka ödeyecektir.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“NEYİ DÜZELTİYORSUN YA, SEN DAHA BEDEL ÖDEMEDİN”

“Bir süredir Almanya başta olmak üzere, hemen tüm Avrupa ülkelerinde benzer zorluklarla karşılaşıyoruz. Bugün çıkmış Hollanda Başbakanı açıklama yapıyor; ‘Türkiye ile ilişkilerimizi düzelteceğiz.’ Neyi düzeltiyorsun ya, dur bakalım, dur. Daha sen bedel ödemedin, dur. Önce bunun hesabını vereceksin.”

“Hollanda’daki Hollanda vatandaşı kardeşlerime sesleniyorum. Siz ne yapacağınızı biliyorsunuz değil mi? Gereğini nasıl yapacağınızı biliyorsunuz değil mi? Şu an Hollanda’daki vatandaşlarımız bizi ekranları başında izliyor. Almanya, Belçika, İskandinav ülkeleri izliyor. Hepsine sesleniyorum. Ne yapacağınızı biliyorsunuz değil mi? Türkiye düşmanlarına karşı, Cumhurbaşkanınıza düşmanlık yapanlara karşı orada ne yapacağınızı biliyorsunuz değil mi? Kullanacakları oyları nasıl değerlendireceklerini onlar çok iyi biliyorlar”

Bir önceki yazımız olan Fransa'dan gerginliği düşürülmesi çağrısı başlıklı makalemizde ab, en son haber ve fransa hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags: , , , , ,


HakkımdaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑