Haberler Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hamursuz Bayramı mesajı

Published on Nisan 11th, 2017 | by admin

0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Hamursuz Bayramı mesajı

“Hamursuz diye de adlandırılan Pesah, tüm vatandaşlarımızın kendi kültür, din ve geleneklerini özgürce yaşayabildiklerinin en önemli göstergelerinden biridir” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mesajında şu ifadeleri kullandı:

MUSEVİ VATANDAŞLARIMIZIEN İÇTEN DUYGULARIMLA TEBRİK EDİYORUM”

“Yahudilerin Mısır’da esaretten kurtulmalarını simgeleyen, Musevilik inancının en önemli dini bayramlarından biri olan Pesah vesilesiyle, Musevi vatandaşlarımızı en içten duygularımla tebrik ediyorum. Hamursuz diye de adlandırılan Pesah, tüm vatandaşlarımızın kendi kültür, din ve geleneklerini özgürce yaşayabildiklerinin en önemli göstergelerinden biridir.

Yüzyıllardan beri toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan Türk Musevi Cemaati, ekonomik, ticari ve içtimai hayatımızın bütün alanlarında ülkemize önemli katkılarda bulunmaktadır. Huzur ve güven içinde bir arada yaşadığımız, ülkemizin eşit birer ferdi olan Musevi vatandaşlarımız başta olmak üzere tüm Musevilerin Hamursuz Bayramı’nı tebrik ediyor, kendilerine esenlikler diliyorum”

Bir önceki yazımız olan Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlıurfa'da başlıklı makalemizde cumhurbaşkanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlıurfa'da ve en son haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags: , , , , , , ,


HakkımdaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑