Haberler Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gündemle ilgili açıklamalar

Published on Mart 27th, 2017 | by admin

0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gündemle ilgili açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Show TV-Habertürk TV-Bloomberg HT ortak canlı yayınında gündemle ilgili açıklamalarda bulunuyor.

CUMHURBAŞKANI’NDAN AÇIKLAMALAR..

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“İSTANBUL ZOR KOŞULLAR YAŞAMIŞ BİR ŞEHİRDİ”

“27 Mart 1994’ü hatırlatmanız sebebiyle teşekkür ediyorum ve İstanbul gibi bir güzel şehre, muhteşem şehre 1994’ün 27 Mart’ında belediye başkanı olarak göreve başlamak mutluluk vesilesiydi. İstanbul zor koşullar yaşamış bir şehirdi. CHP’den devraldık. Ve o zaman İBB’nin 2.5 milyar dolar borcu vardı. Sadece finans olayı değil, İstanbul susuzdu, çöp dağları vardı, hava kirliliği vardı. Bizler süratle yoğun bir çalışmayla bir taraftan belediyenin finans yönetimini öncelikle ele aldık. Finans yönetiminin yanında insan yönetimini ele aldık ve tabii insan yönetimiyle finans yönetimi başarılı şekilde ele alınınca süratle mesafe aldık.

“EVDE SU AKMIYORDU”

Suda bir sektör oluştu. Nasıl benzin istasyonları varsa su satış istasyonları vardı. Plastik bidonlar o ara ciddi manada yaygınlaşmıştı. Çünkü evde su akmıyor. Bir de şu anda nasıl pet şişelerde su içiyorsak icadı öyle başladı. Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’nu o zaman İSKİ’nin başına getirmiştim. İSKİ yolsuzluklarla anılmış bir kurumdu.”

Bir önceki yazımız olan Göksel Gümüşdağ'dan yabancı kuralı çıkışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Tags: , , , ,


HakkımdaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑