Haberler Cumhurbaşkanı Erdoğan El-Cezire'ye konuştu

Published on Nisan 20th, 2017 | by admin

0

Cumhurbaşkanı Erdoğan El-Cezire’ye konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından önemli ayrıntılar..

“TÜRKİYE’NİN REJİMİ CUMHURİYETTİR”

“Türkiye rejim tercihini 1923’te cumhuriyetle yapmıştır. Ondan sonra Türkiye’nin böyle bir tercihi yoktur. Şu anda atılan adım, sadece bir yeni yönetim sistemidir, pazar günü yaşadığımız budur”

“SANDIKTAN İKTATÖR ÇIKMAZ”

“Bakın sandıktan diktatör çıkmaz. Diktatör çok daha değişik yollarla gelir. Bu malum, birçok yerde silahlı darbeyle gelir. 15 Temmuz örneğin bu ülkede başarıya ulaşsaydı, başarılı olabilseydiler o zaman işte bu ülkeyi bir diktatör tehdidi kapsayabilirdi ama bu millet iradesini ortaya koydu, kendini ortaya koydu, gövdesini siper etti ve dedi ki, sandıkla getirdiğim Cumhurbaşkanını siz kalkıp da indiremezsiniz”

TRUMP İLE YAPILAN GÖRÜŞME

“Yani ‘Bir terör örgütünü bir başka terör örgütüyle yok etme anlayışını doğru bulmuyorum’ dedim. DEAŞ bir terör örgütüdür ama bunlar da terör örgütü, bunlar benim ülkem için tehdit oluşturuyor. Biz sizlerle NATO’da beraberiz, müttefikiz, iki önemli stratejik ortağız. Bu ortaklığımızın çok daha güçlenerek ilerlemesi lazım”

“Daha önceleri de PKK’yla ilgili konuda mutabakatımız vardı. Obama döneminde de bu konuda mutabakat vardı fakat Obama maalesef PYD ve YPG konusunda bizleri aldatmıştır ama şu andaki yönetimin aynı durumda olacağına ihtimal vermiyorum”

SÜRECEK

Bir önceki yazımız olan Çin'de madeni su bastı başlıklı makalemizde Çin, Çin'de madeni su bastı ve en son haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


HakkımdaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑