Haberler Bakan Kaya BM'de konuştu

Published on Mart 15th, 2017 | by admin

0

Bakan Kaya BM’de konuştu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda düzenlenen Kadının Statüsü Komisyonu Bakanlar Toplantısına katıldı.

“DÜNYA SESSİZ KALMAMALI”

Hollanda’da yaşadıklarını anlatan Kaya, “Hollanda, diplomatik dokunulmazlığı olan kadın bakanın ifade ve hareket özgürlüğünü kısıtlayarak Avrupa ve BM anlaşmalarını ihlal etti. Dünya bu korkunç ihlale karşı sessiz kalmamalı” dedi.

“ARACIMI KUŞATAN ÖZEL EKİBE ATEŞ EMRİ VERİLDİ”

Kaya, “Hollanda, diplomatik dokunulmazlığı olan kadın bakanın ifade ve hareket özgürlüğünü kısıtlayarak çok sayıda Avrupa ve BM anlaşmalarını ihlal etti. Aracımı kuşatan özel ekibe ateş emri verildi. Beni karşılamak için toplanan vatandaşlarımız polis köpekleri ve atlarla insanlık dışı muameleye maruz kaldı. Ülkem ve tüm kadınlar adına bu ırkçı ve yabancı düşmanı davranışı kınıyorum. ” dedi.

Bakan Kaya BM'de konuştu

“BAŞÖRTÜSÜ KARARINA KINIYORUZ”

Kaya, “Avrupa Adalet Divanı’nın işverenlere, çalışanlarına başörtüsü yasağı uygulama izni verme kararını kınıyoruz. Bu karar, aşırılıkçıların elini güçlendirmektedir” şeklinde konuştu.

Bakan Kaya BM'de konuştu

Bir önceki yazımız olan Hakkari'de EYP malzemeleri ele geçirildi başlıklı makalemizde en son haber, eyp ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags: , , , , , , ,


HakkımdaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑