Haberler Ankara'da fuhuş kartviziti dağıtan 2 kişi tutuklandı

Published on Nisan 16th, 2017 | by admin

0

Ankara’da fuhuş kartviziti dağıtan 2 kişi tutuklandı

Ankara Emniyet Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, Kızılay civarında fuhuş içerikli kartvizitleri dağıttığı belirlenen B.K. ve G.D’yi gözaltına aldı.

TUTUKLAMA TALEBİYLE HAKİMLİĞE SEVK EDİLDİLER

Emniyetteki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, Ahlak Büro Amirliği ekiplerince Ankara Adliyesine getirildi. Daha önce de haklarında aynı eylem nedeniyle işlem yapıldığı tespit edilen zanlılar, tutuklanmaları talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

HAKİM TUTUKLANMALARINI HÜKMETTİ

Ankara 8. Sulh Ceza Hakimi Yunus Süer, “fuhşu kolaylaştırmak amacıyla hazırlanmış görüntü, yazı ve sözleri içeren ürünleri dağıtmak” suçundan her 2 zanlının da tutuklanmasına hükmetti.

Savcılık, soruşturma neticesinde, zanlılar hakkında “fuhşu kolaylaştırmak amacıyla hazırlanmış görüntü, yazı ve sözleri içeren ürünleri dağıtmak” suçlamasıyla dava açabilecek.

HAPİS CEZASININ ÖNÜ AÇILDI

Cadde ve sokaklarda son yıllarda sıklıkla rastlanan fuhuş amaçlı kartvizitlerle ilgili toplumun çeşitli kesimlerinin “etkili mücadele” talebi üzerine TBMM’de yasal düzenleme yapılmıştı.

Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) “fuhuş” başlıklı 227’nci maddesine, 24 Kasım 2016’da “Fuhşu kolaylaştırmak veya fuhşa aracılık etmek amacıyla hazırlanmış görüntü, yazı ve sözleri içeren ürünleri veren, dağıtan veya yayan kişi 1 yıldan 3 yıla kadar hapis ve 200 günden 2 bin güne kadar adli para cezasıyla cezalandırılır.” fıkrası eklenmişti.

Bir önceki yazımız olan Sümeyye Erdoğan ve eşi Selçuk Bayraktar oyunu kullandı başlıklı makalemizde cumhurbaşkanı, en son haber ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags: , , , , , , , , , ,


HakkımdaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑