Haberler ABD'de salatadan yarasa çıktı

Published on Nisan 11th, 2017 | by admin

0

ABD’de salatadan yarasa çıktı

ABD’li şirket, güney eyaletlerinde satılan paket salatayı daha önce alanların ürünü atması gerektiğini duyurdu. Walmart ayrıca, salatayı satın alanların ödediği paranın geri verileceğini bildirdi.

MÜŞTERİLER KUDUZ TESTİNDEN GEÇİRİLDİ

Salgın Hastalıklarla Mücadele Merkezi (CDC) iki müşterinin salatayı açıp yemeye başladıktan sonra bozulmuş haldeki yarasa cesedini fark ettiklerini duyurdu. Yetkililer, salatalarında yarasa cesedi bulan iki Floridalı müşterinin ve yarasa cesedinin CDC laboratuvarında kuduz testinden geçirildiğini bildirdi. CDC’nin açıklamasında “Her iki kişinin de sağlık durumu iyi ve herhangi bir kuduz hastalığı izi bulunmuyor” dedi.

GERİ TOPLANMASI İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI

CDC ayrıca, yedikleri salatada hayvan kalıntısı bulanların sağlık merkezlerine başvurmaları tavsiyesinde bulundu. Ancak salatalarında hayvan kalıntıları bulunmayanların tıbbi yardım almasına gerek olmadığı da vurgulandı.

Walmart ise, söz konusu salatanın asıl olarak güneydoğu eyaletine dağıtıldığını ve geri toplanması için yetkililerle işbirliği yapıldığı bildirildi.

Bir önceki yazımız olan İzmir'de kadın şoförler işbaşı yaptı başlıklı makalemizde en son haber, Gülseren Girgin ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags: , , , , , , , , ,


HakkımdaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑