Haberler ABD BM Daimi Temsilcisi: Kuzey Kore ile savaş istemiyoruz

Published on Nisan 20th, 2017 | by admin

0

ABD BM Daimi Temsilcisi: Kuzey Kore ile savaş istemiyoruz

Kuzey Kore’yi mümkün olan en net şekilde uyardıklarını vurgulayan Haley, gazetecilere yaptığı açıklamada “Kuzey Kore’nin savaş çıkarmak istemediğimizi bilmesini istiyoruz, bu yüzden bizi buna zorlamayın. Top onların sahasında ve bu noktada oynamaya çalışmamalılar.” dedi.

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ise “Kuzey Kore’nin yalnızca bölgeyi değil tüm dünyayı tehdit edecek (nükleer) kapasiteye sahip olmaması için sarf edilen bütün çabaları destekliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Guterres, Kuzey Kore’nin askeri yığınak yapmasının, füzeleri ve nükleer programıyla uluslararası bir tehdit oluşturmasının önlenmesi gerektiğine dikkati çekti.

ÇİN DE ABD’Yİ DESTEKLİYOR

Öte yandan diplomatik kaynaklar, ABD tarafından hazırlanan ve Çin’in de destek verdiği, Kuzey Kore’nin son nükleer denemesinin BM Güvenlik Konseyi tarafından kınanmasını ve nükleer denemelerine son vermesini isteyen açıklamaya Rusya’nın itiraz ettiğini belirtti.

Bir önceki yazımız olan Tuvana Türkay Arjantin'de dolandırıldı başlıklı makalemizde arjantin, dolandırılma ve en son haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags: , , , , , , , , , ,


HakkımdaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑